FAQ

Dla wielu osób ważne jest, żeby wiedzieć jak przebiega masaż Lomi Lomi Nui. Daje to poczucie bezpieczeństwa. Inni nie potrzebują nic wiedzieć. To też jest w porządku 🙂 Oto kilka najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

Jak działa Lomi?

Dzięki Lomi terapii (seria kilku masaży) przywrócony zostaje prawidłowy przepływ limfy w ciele, a przez to pozostałe układy jak krwionośny, nerwowy, trawienny, oddechowy, endokrynny zaczynają działać harmonijnie.

Na co ten masaż pomaga?

Lomi pomaga na ból mięśni, stawów. Przynosi ulgę przy bolesnych miesiączkach i trudnych PMSach. Pomaga na problemy z trawieniem (biegunki, zaparcia). Jest dobrym rozwiązaniem dla osób doświadczających stresów, cierpiących na bezsenność, z niskim poziomem energii i sił życiowych oraz mających problemy z koncentracją (mgła mózgowa).

Czy Lomi może wpłynąć na moje postrzeganie siebie, mojego ciała?

Tak! Lomi to dotyk pełen szacunku i akceptacji. W wyniku tego masażu wiele osób doświadcza lepszego połączenia ze sobą, czucia swojego ciała, podążania za jego potrzebami oraz samoakceptacji.

Jak w ogóle wygląda ten hawajski masaż?

Lomi Lomi Nui to masaż całego ciała (z pominięciem stref intymnych, które są przykryte) wykonywany głównie przedramionami, ale też dłońmi. Do masażu używany jest olej – ja używam swojej mieszanki do ciała, specjalnego olejku do masażu twarzy. Najpierw masowany jest tył ciała, a następnie przód. Ważnym elementem są rotacje rąk i nóg. W stawach często są blokady, celem masażu jest uwolnienie ich z ciała. Masowane są też dłonie, stopy, głowa i twarz. Masaż wykonywany jest w cieple – odpowiednią temperaturę zapewnia podgrzewana mata oraz, w razie potrzeby, grzejnik. Jest to masaż intuicyjny, więc każdy masaż jest inny. Masaż trwa około półtorej godziny lub godzinę.

Czy podczas masażu będzie muzyka?

Tak. Czasem jest to muzyka bardziej hawajska, czasem mniej. Mogę Cię też masować bez muzyki. Po prostu powiedz czego potrzebujesz.

Jak przygotować się do masażu?

Przyjdź na masaż najlepiej jakieś dwie godziny po większym posiłku, bo pierwszą połowę sesji spędzisz leżąc na brzuchu. Weź swój komfort pod uwagę. Ubierz się wygodnie. Masaż wykonywany jest w oleju i zalecane jest, aby po masażu się nie myć, lecz jedynie zetrzeć z siebie nadmiar oleju. Możliwe jest więc, że Twoje ubranie nieznacznie się utłuści. Masowana jest twarz, dlatego przyjdź bez makijażu. Masowana jest również głowa, więc nie da się uniknąć utłuszczenia włosów. Dlatego nie warto przychodzić ze świeżo umytą głową.

Czy coś ze sobą zabrać?

Jeśli masz ulubiony olejek do masażu twarzy, to weź go ze sobą. Jeśli skóra Twojej twarzy nie toleruje olejów, zabierz krem, którego używasz. Możesz zabrać swój ulubiony olejek eteryczny, jeśli chcesz czuć jego zapach podczas masażu.

Czy nie zmarznę?

Na stole do masażu jest mata grzewcza. Jeśli to nie wystarczy, włączę dodatkowy grzejnik. Podczas masażu odkrywam tylko to, co w danym momencie masuję, dbam o to, aby nie wychłodzić Twojego ciała, bo zimno napina ciało, a celem masażu jest rozluźnienie. Jeśli będzie Ci za zimno, powiedz mi o tym, a zwiększę ogrzewanie, przykryję Cię dodatkowym kocem.

Co mam robić podczas masażu?

Najważniejsze i chyba też najtrudniejsze – poddać się, puścić kontrolę, zaufać mi. W trakcie masażu będę sobie „brała” Twoje ręce, nogi, głowę i nimi poruszała – nie podawaj mi ich, nie ułatwiaj, nie odgaduj moich ruchów. Oddaj mi swój ciężar i nie martw się tym czy udźwignę.
Oddychaj. Z każdym oddechem uwalniasz napięcia ze swojego ciała. Jeśli oddychasz płytko, nie martw się tym. Z każdym masażem oddech staje się głębszy i spokojniejszy.

Czy mogę spać?

Lomi Lomi Nui jest relaksujący i przyjemny, więc zdarza się, że osoby masowane zasypiają w trakcie masażu. Możesz spać, obudzę Cię w połowie masażu, żebyś przełożyła/przełożył się z brzucha na plecy.

Czy mogę rozmawiać?

Ja masuję nie rozmawiając. Koncentruję się w pełni na masażu. Oczywiście możesz w trakcie masażu zakomunikować mi swoje potrzeby – uzupełnienie płynów, wydmuchanie nosa, udanie się do toalety itp. Ten masaż jest dla Ciebie. Nie martw się więc tym, że mi przerwiesz, przeszkodzisz, zadbaj przede wszystkim o swój komfort.

Czy mogę pozostać w bieliźnie?

W trakcie masażu Twoje miejsca intymne pozostają zakryte ręcznikiem. Jeśli czujesz dyskomfort na myśl o tym, że pod przykryciem jesteś naga/nagi, pozostań w bieliźnie.

Czy ten masaż boli?

Z założenia Lomi Lomi Nui, nazywany też masażem miękką łapą zrelaksowanego kota, ma być przyjemny i przynosić rozluźnienie. Masując dbam o to, aby nie spowodować pojawienia się bólu. Jeśli coś Cię zaboli, koniecznie mi o tym powiedz.

Dla kogo ten masaż jest odpowiedni?

Jest to masaż odpowiedni dla każdego, również dla kobiet w ciąży, sportowców, seniorów. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonywania tego masażu jest białaczka.

Czy mogę przyjść na Lomi podczas menstruacji?

Tak, menstruacja nie jest przeciwwskazaniem. Jeśli czujesz się dobrze i możesz leżeć przez godzinę lub półtorej nie doświadczając dyskomfortu, to zapraszam.

Czy mogę przyjść, jeśli mam kontuzję?

Tak, oczywiście! Kontuzja nie jest przeciwwskazaniem. Powiedz mi przed masażem jaka to kontuzja. Powiedz też jeśli niedawno miałaś/miałeś zabieg chirurgiczny lub przechodziłaś/przechodziłeś chorobę. Będzie mi łatwiej dopasować masaż do Twoich aktualnych potrzeb.

Czy są jakieś przeciwwskazania? Kto nie może otrzymać takiego masażu?

Jedynym przeciwwskazaniem jest białaczka.

Jak mogę reagować na masaż?

Reakcje mogą być i są bardzo różne. Możliwe, że rozluźnisz się tak bardzo, że po prostu zaśniesz. Możliwe, że przyjdą do Ciebie emocje – smutek, radość, złość. Emocje, których nie pozwoliliśmy sobie kiedyś w pełni przeżyć zatrzymują się w naszym ciele. Masaż, tak jak i każda inna świadoma praca z ciałem, może spowodować, że te emocje się uwolnią. Możliwe, że Twoje ciało zacznie drżeć, bo będą się uwalniały napięcia, puszczą blokady. Możliwe, że będziesz się pocić. Często podczas masażu mocno reaguje brzuch – zaczyna „gadać”, bulgotać – to dobry objaw.

Po masażu obserwuję, że często jesteście wyciszeni, nie wiecie co powiedzieć i to jest w porządku, nie musicie nic mówić. Bywa też tak, że ten masaż Was aktywizuje, rozbudza, otwiera, macie dużą potrzebę mówienia. Każdy reaguje inaczej.

Co to znaczy, że masaż zaczyna się po masażu?

To znaczy, że po masażu ciało układa się na nowo i może to trwać tydzień. Stare napięcia puszczają, tworzy się przestrzeń i jeśli nie wrócimy do starych szkodliwych nawyków, będziemy odczuwali swoje ciało inaczej. Może być nam z tym niewygodnie lub wręcz przeciwnie, bardzo komfortowo. Układ limfatyczny zaczyna mocniej działać i ciało się oczyszcza – poprzez pocenie, częstsze oddawanie moczu. Może się pojawić stan podgorączkowy. Warto szczególnie o siebie w tym czasie zadbać i pić dużo wody (czystej, z cytryną, z imbirem) lub herbat ziołowych. Po masażu ciało głośniej mówi czego potrzebuje, warto go posłuchać.

Co dobrego może mi przynieść ten masaż?

Lomi Lomi Nui jest masażem terapeutycznym. Na płaszczyźnie fizycznej poczujesz uwolnienie od bólu, napięć, stresu. Możliwe, że będziesz lepiej, spokojniej spać, łatwiej będzie Ci się skoncentrować. Zauważysz różnicę już po pierwszym masażu. Po kilku regularnych spotkaniach możesz odczuć więcej zmian. Ciało potrzebuje czasu, żeby wrócić do zdrowia i równowagi.

Czy Lomi Lomi Nui jest odpowiedni dla kobiet w ciąży?

Tak, jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie ma przeciwwskazań ze strony lekarza prowadzącego.

Jak wygląda Lomi Lomi Nui ciążowe?

Lomi dla kobiet w ciąży wygląda inaczej niż klasyczne i jest dużo delikatniejsze. Na początku rozmawiamy i ustalamy przebieg masażu, odpowiadam na Twoje pytania. Najpierw leżysz na jednym boku, potem na drugim, a na końcu na plecach. Pomagam Ci wygodnie ułożyć się na podgrzewanym stole do masażu. Dbam o Twój komfort podkładając wałeczki pod Twoje nogi tak, żeby odciążyć plecy. Na koniec masuję Twoją twarz. Muzyka przy tej wersji masażu jest łagodniejsza i spokojniejsza niż przy klasycznym Lomi Lomi Nui. Masaż trwa około półtorej godziny lub godzinę.

Ile to trwa?

Typowy masaż trwa około półtorej godziny. Ja rezerwuję na spotkanie maksymalnie dwie godziny, jeśli to Twój pierwszy masaż u mnie. Najpierw zawsze mówię jak przebiega masaż i pytam z czym przychodzisz, co się dzieje w ciele, co boli. Po masażu masz też czas, żeby wstać w swoim tempie, wytrzeć się, ubrać, napić się wody, ewentualnie zadać pytania. Jest też opcja godzinna.

Ile kosztuje Lomi Lomi Nui?

  • Masaż półtoragodzinny kosztuje 250 zł.
  • Masaż godzinny kosztuje 180 zł.
  • Masaż na cztery ręce kosztuje 400 zł.
  • Masaż półtoragodzinny ciążowy kosztuje 250 zł.
  • Masaż godzinny ciążowy kosztuje 180 zł.

Dokładny opis znajdziesz w ofercie.