Lomi Lomi Nui

Lomi Lomi Nui to w dużym stopniu masaż intuicyjny. Są stałe elementy, które niejako muszą się pojawić by masaż był „lomiowy”. Jednak każdy masaż jest inny. I nie tylko dlatego, że każde ciało jest inne. My jesteśmy inni, płyniemy jak woda, którą w dużej mierze jesteśmy.

Lomi Lomi Nui to masaż całego ciała wykonywany głównie przedramionami i dłońmi. Do masażu używany jest ciepły olej. Najpierw masowany jest tył ciała, następnie przód, z pominięciem stref intymnych, które przykrywa ręcznik. Masaż wykonywany jest w cieple – odpowiednią temperaturę zapewnia podgrzewany stół do masażu oraz w razie potrzeby dodatkowy grzejnik.

Slide

Skąd pochodzi tradycja masowania Lomi Lomi? Oczywiście z Hawajów! Tradycyjnie jest to masaż świątynny wykonywany rytualnie przed ważnymi momentami.

Ze względu na swoje świątynne, rytualne korzenie Lomi Lomi Nui ma sławę masażu odmieniającego życie. To rodzaj sławy, który może wiele osób zniechęcić – szczególnie, jeśli akurat nie mają ochoty na rewolucje życiowe.
Jednak Lomi może zmienić życie tych osób, które borykają się z różnymi dolegliwościami fizycznymi. Dzięki Lomi terapii przywrócony zostaje prawidłowy przepływ limfy w ciele, a przez to pozostałe układy jak krwionośny, nerwowy, trawienny, oddechowy, endokrynny zaczynają działać harmonijnie. Dlatego zapraszam Cię nie tylko po chwilę relaksu, ale też wtedy, gdy doświadczasz bólu mięśni, stawów, bolesnych menstruacji, trudnych PMSów, cierpisz na bezsenność, masz problemy z trawieniem, z koncentracją, doświadczasz stresu, masz niski poziom energii i sił życiowych.

Jak wygląda sesja?

Rozmowa01

Jeśli to twój pierwszy masaż – najpierw opowiadam, na czym polega, jak przebiega, podpowiadam co robić. Odpowiadam na Twoje pytania. Pytam czy masz kontuzje, miejsca, na które powinnam zwrócić szczególną uwagę, poświęcić im więcej czasu lub całkiem pominąć (np. stopy, bo masz łaskotki). Wybierasz taką opcję masażu, która jest dla Ciebie na tę chwilę najbardziej odpowiednia.

Początek02

Najpierw kładziesz się stole do masażu na brzuchu i przykrywasz ręcznikiem. Włączam muzykę. Podchodzę do Ciebie i witam się z ciałem dotykając go przez ręcznik. Jest to pierwszy kontakt, więc jest ważne, żebyś miał/-a czas oswoić się z moim dotykiem.

Tył ciała03

Odkrywam ciało układając ręcznik tak, żeby przykrywał Twoje strefy intymne. Nakładam olej na moje dłonie i przedramiona, a następnie rozprowadzam po Twoim ciele. Następnie przykrywam Twoje nogi, żeby nie marzły, gdy ja będę masować Twoje plecy i ręce. Później przykrywam plecy i przechodzę do masażu nóg, które pojedynczo odkrywam. To przykrywanie ręcznikiem ma Cię uchronić przed utratą ciepła.

Przód ciała04

Proszę Cię o przekręcenie się na plecy i zsunięcie się tak, żeby głowa leżała już na stole, a nie na podgłówku. Odkrywam górę ciała (jeśli dla Ciebie ta opcja jest OK) i przechodzę do masażu brzucha, klatki piersiowej oraz rąk (rotacje). Przykrywam górną część ciała i przechodzę do masażu nóg. Zakrywam nogi. Na zakończenie masuję Twoją twarz i głowę.

Zakończenie05

Tak jak w każdym dobrym filmie początek łączy się z zakończeniem tworząc klamrę. Żegnam się zatem z Twoim ciałem tak, jak się z nim witałam, czyli dotykając go przez ręcznik. Następnie mówię do Ciebie: A teraz sobie poleż. Wiele z Was mówi, że to bardzo ważne, że nie trzeba od razu po masażu wstać i się ubrać, że jest czas, żeby poczuć na nowo swoje ciało, żeby powoli wrócić do rzeczywistości. Kiedy już wstaniesz, daję Ci szklankę wody i mówię jak zadbać o siebie po masażu.

Jeśli czujesz, że chcesz spotkać się ze swoim ciałem, poczuć je i usłyszeć co chce do Ciebie powiedzieć, zapraszam na masaż ❤️